Darmowe fonty z polskimi znakami w stylu odręcznym

utworzone przez maj 5, 2018Identyfikacja wizualna0 komentarzy

Potrzebujesz darmowe fonty z polskimi znakami, które są ładne, ale szukanie ich przyprawia Cię o ból głowy? Prawdę mówiąc wiem co czujesz. Z tego powodu, projektując identyfikacje wizualne dla moich klientek, zazwyczaj sięgam po płatne fonty.

Z drugiej strony nie jest jednak tak, że nie ma zupełnie nic, z czego mogłabyś skorzystać bezpłatnie i bez konieczności ręcznego dorysowywania polskich ogonków:)

W przypadku projektowania logo możesz spokojnie zdecydować się na font bez polskich znaków. Prawdę powiedziawszy, logo tworzysz raz i to nie problem „dorobić” polski znak w projekcie, który będziesz później używać wielokrotnie bez ingerencji w niego.

W przeciwieństwie do samego logo, jeśli jednak chcesz stworzyć zestaw fontów dla swojej marki, to brak polskich znaków może być sporym problemem.

O ile każdorazowe poprawki w grafikach są upierdliwe, o tyle chcąc używać fontu na swojej stronie internetowej brak ogonków zwyczajnie nie przejdzie.

W rezultacie przygotowałam dla Ciebie zestaw bezpłatnych fontów, które są darmowe również do użytku komercyjnego i posiadają polskie znaki.

Pobierając wybrany font, koniecznie sprawdź czy nadal jest bezpłatny (zważywszy na to, że to czasami się zmienia i bezpłatna zostaje tylko licencja do użytku prywatnego) oraz zajrzyj do licencji, aby upewnić się czy możesz użyć w zamierzonym przez Ciebie celu.

 

Darmowe fonty z polskimi znakami
– 10 bezpłatnych, odręcznych fontów

 

Zadbaj o swój biznes i blog

z moją bezpłatną biblioteką!

Który font wykorzystasz? Znasz inne ciekawe fonty z polskimi znakami?

Napisz koniecznie w komentarzu i pomóż mi stworzyć kolejne zestawienie.

MINI BRAND SHOP

Gotowe wzory wizytówek, podziękowań i innej papeterii firmowej.

autorka bloga

karolina krysztofiak

Uwielbiam białą kawę, a w życiu cenię sobie umiar. Od 2015 roku prowadzę studio kreatywne projektując identyfikację wizualną oraz strony www, a w 2018 roku swoją premierę miał Mini Brand Shop, czyli mój sklep z personalizowaną papeterią firmową.