10 odręcznych, darmowych fontów z polskimi znakami!

utworzone przez maj 5, 2018Identyfikacja wizualna0 komentarzy

Szukanie ozdobnych fontów, które są bezpłatne, ładne i mają polskie znaki może przyprawić o ból głowy. Wiem co mówię. Z tego powodu, projektując identyfikacje wizualne dla moich klientek, zazwyczaj sięgam po płatne fonty. Nie jest jednak tak, że nie ma zupełnie nic z czego mogłabyś skorzystać bezpłatnie i bez konieczności ręcznego dorysowywania polskich ogonków:)

Projektując logo możesz spokojnie zdecydować się na font bez polskich znaków. Logo tworzysz raz i to nie problem „dorobić” polski znak w projekcie, który będziesz później używać wielokrotnie bez ingerencji w niego. Jeżeli jednak chcesz stworzyć zestaw fontów dla swojej marki to brak polskich znaków może być sporym problemem. O ile każdorazowe poprawki w grafikach są upierdliwe, o tyle chcąc używać fontu na swojej stronie internetowej brak ogonków zwyczajnie nie przejdzie.

Dlatego przygotowawałam dla Ciebie zestaw bezpłatnych fontów, które są darmowe również do użytku komercyjnego i polskie znaki posiadają.

Pobierając wybrany font, koniecznie sprawdź czy nadal jest bezpłatny (to czasami się zmienia i bezpłatna zostaje tylko licencja do użytku prywatnego) oraz zajrzyj do licencji, aby upewnić się czy możesz użyć w zamierzonym przez Ciebie celu.

 

10 bezpłatnych, odręcznych fontów z polskimi znakami

 

Zadbaj o swój biznes i blog

z moją bezpłatną biblioteką!

Który font wykorzystasz?
Znasz inne ciekawe fonty z polskimi znakami?

Napisz koniecznie w komentarzu i pomóż mi stworzyć kolejne zestawienie.

MINI BRAND SHOP

Gotowe wzory wizytówek, podziękowań i innej papeterii firmowej.

autorka bloga

karolina krysztofiak

Uwielbiam białą kawę, a w życiu cenię sobie umiar. Od 2015 roku prowadzę studio kreatywne projektując identyfikację wizualną oraz strony www, a w 2018 roku swoją premierę miał Mini Brand Shop, czyli mój sklep z personalizowaną papeterią firmową.