Dzisiejszy blogowy poniedziałek jest wyjątkowy, ponieważ pierwszy raz w tym temacie oddaję pałeczkę komuś innemu. Na dzisiaj autorka bloga blokotek.pl przygotowała dla Was instrukcję pozwalającą umieścić na blogu, prowadzonym na bloggerze, kalendarz na którym zaznaczone są dni publikacji wpisów. Gotowy kalendarz wygląda jak poniżej. Nie będę jednak przedłużać wstępu tylko te z Was, które chcą mieć takie rozwiązanie u siebie zapraszam do zapoznania się z instrukcję, a resztę to zajrzenia na bloga blokotek.pl, bo na nim znajdziecie wiele ciekawych wpisów dotyczących dodatków blogowych i nie tylko.
kalendarz postów blogger
*****
serduszkowe-blokotkowe-logoZałożycielka i główna autorka Blokotka:
Wrażliwa, zwariowana, uparta perfekcjonistka, która nie ustępuje i ma zawsze rację.  Indywidualistka, chodząca własnymi drogami, niczym kot.  Introwertyczka, ceniąca sobie ciszę, spokój i kontakt z naturą. Pasjonatka webmasteringu, zgłębiająca tajniki kodów programowania oraz tworząca szablony blogowe.
Pozdrawiam!
Założycielka, administratorka i główna autorka Blokotka.
Media społecznościowe: Facebook | Twitter | Google+ | Instagram | Pinterest | RSS
*****
Platforma blogowa WordPress słynie z tego, że na pasku bocznym istnieje możliwość umieszczenia kalendarza z archiwum. Zaznaczone są w nim dni, w których autor opublikował posty. Po kliknięciu w określoną datę, wyświetla się spis wpisów dodanych w danym dniu.
Teraz już nie musisz zmieniać platformy blogowej, żeby cieszyć się tego typu dodatkiem. Poniżej dowiesz się, w jaki sposób zainstalować go na Bloggerze. Mało tego! Będziesz również mógł dostosować jego wygląd według własnych upodobań. Wystarczy tylko trochę pogrzebać w kodzie stylu.

1. Dodaj gadżet Archiwum bloga

Wejdź w manu Układ i Dodaj gadżet Archiwum bloga.

Zastosuj poniższe ustawienia:

  • StylLista
  • Opcje: Pokaż tytuły postów
  • Częstotliwość archiwizowania: Co miesiąc
  • Na koniec Zapisz

 

Przejdź do menu Szablon i Edytuj kod HTML.

2. Dodaj styl kalendarza

Kliknij w okno edytora i wciśnij skrót Ctrl + F. Używając wyszukiwarki, która się pojawi, znajdź:
]]></b:skin>

Tuż nad znalezionym znacznikiem wklej:

 

3. Dodaj skrypt kalendarza

 

Teraz wyszukaj znacznik:

 

</head>

I tuż nad nim wklej:

4. Dodaj kod kalendarza

Z rozwijanej listy Przejdź do widżetu wybierz BlogArchive1.
Kliknij w miejsce, w którym powinna znajdować się strzałka, tuż przy kodzie widżetu Archiwum. Kod zwinie się tak, że będzie łatwiej go zaznaczyć.
Teraz zaznacz cały kod, który oznaczony jest czerwoną pętlą na ilustracji poniżej:
<b:widget id='BlogArchive1' locked='false' title='Archiwum' type='BlogArchive'>...</b:widget>

Następnie zamień cały zaznaczony kod na:


Na koniec Zapisz szablon.

5. Dostosuj wygląd kalendarza

W kodzie stylu CSS kalendarza możesz dokonać modyfikacji jego kolorów.

#88AACC – kolor niebieski, główny motyw kolorystyczny.

Wpisy gościnne

Powyższy wpis opublikowałam w ramach cyklu wpisów gościnnych, który aktualnie trwa. Zapraszam Was do współpracy w tej formie. Preferowana tematyka to DIY, wnętrza, fotografia, motywacja, rozwój osobisty. Do tematów możemy podejść bardzo szeroko, więc jeśli się zastanawiasz się czy Twoja propozycja się kwalifikuję to po prostu napisz:) Osoby zainteresowane publikacją na łamach Żyj Kochaj Twórz zapraszam do kontaktu zyj.kochaj.tworz@gmail.com

sciskam-karolina1-300x157